Заходи з протидії булінгу

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ( ЯСЛА – САДОК ) № 3  «НЕЗАБУДКА »

МІСЬКОЇ РАДИ МІСТА КРОПИВНИЦЬКОГО

25031, м. Кропивницький, вул. Генерала Жадова, 23 – Д, тел. 36 – 25 – 74

Е-mail:nezabydka.dnz3@ukr.net

НАКАЗ

від 30 грудня 2020 року                                                                                               № 109 /о

Про створення комісії

з розгляду випадків булінгу

у дитячому навчальному закладі

На виконання Закону України «Про освіту», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України № 2657-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих    актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»,  відповідно рекомендацій МОНУ, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки

НАКАЗУЮ:

1.Призначити уповноваженими особами для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб вихователя-методиста Кривобок О.Л. та практичного психолога Степанову А.К.

2.Створити комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:

Голова комісії:    Приліпко В.І., директор.

Секретар комісії:  Кривобок О.Л., вихователь -методист;

Члени комісії:

Степанова А.К.  – практичний психолог,  голова ПК;

Галюк Л. М. – вихователь;

Яворська С.В.- представник батьківського активу (за згодою).

3.    У випадках скликання комісії до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.

4.    Засідання комісії проводити у випадку письмової заяви голові комісії - керівнику закладу освіти.

5.    З метою профілактики проявів негативної поведінки вихованців, чиї дії у майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання комісії та залучати батьків вихованців до її засідань.

6.    До роботи комісії залучати уповноважених осіб Національної поліції України та Служби у справах дітей (за необхідністю).

7. Степановій А.К., психологу закладу до 01.02.2021 провести круглий стіл з педагогами закладу, використавши матеріали зазначені у листі МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «ПРО СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ І ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)».

8.    Вихователям постійно проводити роз’яснювальну роботу з вихованцями та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.

9.    Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу втаємничення таких випадків зі сторони вихованців, батьків вихованців чи колег по роботі.

10.    Вихователю – методисту Кривобок О.Л.:

10.1.  Ознайомити усіх педагогічних працівників та їх батьків  з даним наказом.

10.2.  Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті закладу.

11. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                                                                Валентина Приліпко