Батьківський комітет інформує

До уваги батьків

З метою зміцнення матеріально – технічної та навчально – методичної бази навчальних закладів, а також для поліпшення умов для навчання та виховання дітей дошкільного та шкільного віку існує практика надання благодійних внесків від батьків учнів або вихованців. Ключовим нормативним документом у сфері благодійної діяльності, що визначає загальні засади благодійної діяльності в Україні є Закон України « Про благодійну діяльність та благодійні організації » від 05 липня 2012 року № 5073 – VІ, що набрав чинності 3 лютого 2013 року. Цим Законом визначається:

1.       Особливості надання благодійної допомоги

Благодійна допомога може подаватись до навчальних закладів як від фізичних осіб та юридичних осіб приватного права (благодійників), так і від юридичних (благодійна організація) у вигляді:

1. Безоплатної передачі у власність коштів, іншого майна, а також безоплатного             відступлення майнових прав;

2. Безоплатної передачі прав користування та інших речових прав на майно і                   майнові права;

3. Безоплатної передачі доходів від майна і майнових прав;

4. Безоплатного надання послуг та виконання робіт на користь бенефіціарів (тих             хто отримує допомогу) ( статті 5 Закону ).

Частиною 3 ст. 5 Закону визначено, що отримання благодійної допомоги від благодійників не може бути підставою для обмеження чи припинення будь – яких інших видів допомоги, виплат чи пільг, визначених Законами України.

1. У відповідності до п. 2 Порядку № 1222 благодійні внески можуть надаватися благодійниками навчальним закладам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу відповідно до першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю установи, закладу.

У випадку прийняття благодійної допомоги у вигляді майна у товарній формі, на підставі Наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2013 року№ 611, необоротні активи, отримані безоплатно у вигляді безповоротної допомоги, дарунка, приймаються комісією, створеною наказом керівника закладу. У акті повинно бути зафіксовано найменування, кількість і вартість отриманих матеріальних цінностей та ставиться відповідний інвентарний номер.

Згідно Листа МОН України « Щодо оприлюдненні інформації про використання благодійних та спонсорських внесків » від 15.04.2011 № 1/9 – 289 та з метою запобігання фінансових зловживань, нецільового використання батьківських внесків керівники навчальних закладів систематично (не рідше 1 разу на рік) звітують перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання батьківських внесків та спонсорських коштів.

Інформація про перелік товарів, робіт і послуг

отриманих як благодійна допомога

І квартал 2019 року