Заходи, присвячені дню народження В.Сухомлинського

План заходів з підготовки та відзначення Великому педагогу сучасності Василю Олександровичу Сухомлинському 105 річчя від дня народження

в ДНЗ №3 “Незабудка”

Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина Василя Олександровича Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями. З метою увічнення пам’яті видатного українського педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, 105-річчя від дня народження, на виконання обласної цільової програми щодо відзначення 105-річчя В.О.Сухомлинського спрямовані дані заходи.

Зміст заходів

Відповідальні виконавці

І. Організаційно-методична робота

1.

Керівнику закладу дошкільної освіти довести до відома педагогічному колектиу інформацію,що 28 вересня 2023 року Великому педагогу сучасності Василю Олександровичу Сухомлинському виповнюється 105 років від дня народження. Рішення про відзначення цього знаменного ювілею на міжнародному рівні затверджено 41-ю сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО.

2.

Зосередити роботу педагогічного колективу закладу дошкільної освіти на створення морально-духовного середовища, на культуру як фактора оновлення особистості, пошуку шляхів виходу з духовної кризи, акцентуючи увагу на педагогічному досвіді В.О.Сухомлинського.

3.

В методичному кабінеті є в наявності та систематизовано методича література на допомогу педагогам у роботі з дітьми.

. березень 2023 н.р.

Адміністрація ЗДО

Поповнити методичний кабінет методичною літературою творами та методичними рекомендаціями В.О.Сухомлинського.

4.

Провести тематичну виставку літератури до 105-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського «Нова доба освіти за ідеями В.О.Сухомлинського».

18 квітня

5.

Забезпечити на сайті ЗДО №3 тематичну сторінку В.О.Сухомлинського.

Березень 2023

6.

Випустити інформаційний бюлетень, рекомендації, відгуки, однієї книги, інформаційні огляди літератури до відзначення 105-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського «Просвітитель, Добротворець, Гуманіст»

Педагоги ЗДО

7.

Організувати в холі ЗДО №3 книжкові виставки до відзначення 105-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського

З 1.05.23 по 5.05

ІІ.Робота з педагогами

1.

Тематичний тиждень, присвячений 105-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського «Стежинами В.Сухомлинського»

З 08.05.2023 по 12.05.2023

2.

Презентація книжково – ілюстраційної виставки, інформаційні огляди методичної літератури, присвячені 105-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського

3.

Круглий стіл: «Впровадження гуманістичних ідей В.О. Сухомлинського в практику роботи педагогів як інтелектуальна основа педагогічної майстерності»

4.

Консультація «Проблеми морального виховання дошкільників у творчій спадщині В.О.Сухомлинського»

5.

Консультація: «Формування емоційного досвіду дошкільника засобом казки»

6.

Провести творчі дискусії «Гуманізація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти: досвід і невикористані резерви» «В.О.Сухомлинський і проблеми піднесення ефективності сучасного уроку».

III. Робота з батьками

1.

Конкурс «У кожній казці - мудрості перлина» (створення книжечки власними руками за казками та оповіданнями В.О.Сухомлинського)

2.

Заняття Батьківського лекторію «Про виховання гуманних почуттів у дітей за творами В.О.Сухомлинського»

3.

Практикум для батьків «Щоб від казки була користь»

4.

Консультація «Як виховати хорошу дитину»

IV. Робота з дітьми

1.

Вистава за казками В.Сухомлинського «Найгарніша мама» (молодший та середній дошкільний вік)

2.

Виставка дитячих книг за творами В.Сухомлинського «Книга – колиска мудрості і знань» (старший дошкільний вік)

3.

Хвилинки - милування: «Як квіти зустрічають схід сонці», «Блищить сніжок, як сонце світить», «Багряні кетяги горобини». Хвилинки – роздуми: «Хто, кому потрібен у природі», «Чарівний парашутик», «Чи сумує ялинка?». Хвилинки - цікавинки: «Таємниці царства комах», «Цікаві горобчики», «Навіщо людині вівтатися»

4.

Прогулянка екологічною стежиною «Таємниці природи»

5.

Конкурс дитячого малюнка «У кожній казці – мудрості перлина»

6.

Інтегровані та комплексні заняття на основі змісту творів В.Сухомлинського на теми: «Не буває людини без рідної Батьківщитни»,«Люди, які мене оточують», «Казка в гості завітала», «Веселий настрій моїх рідних», «Чужої біди не буває», «Вчимося бути добрими людьми», «Дружні діти»

7.

Цикл бесід з дітьми «Все починається з добра» (за сторінками творів В. Сухомлинського).